1. Ja Jūs uzdodat konkrētus un tiešus jautājumus par atbildības apjomu, attiecībām iepriekšējā kolektīvā vai patiesajiem aiziešanas iemesliem, bet nesaņemat konkrētu atbildi vai kandidāts sākt stāstīt pavisam par citu tēmu vai arī sapinas savos apgalvojumos.
2. Kandidāts nevar nosaukt savus sasniegumus, minēt izmērāmus rezultātus – pārdošanas apjomu, lielākos darījumus, konkrētus atslēgas klientus (uzņēmumu nosaukumus) u.tml.
3. Ja kandidāts ar vairāku darbu pieredzi nevar iedot nevienu atsauksmes sniedzēju, vai arī rekomendāciju sniedzēja kontaktinformācija nav pareiza, piemēram, telefona numurs neeksistē vai arī rekomendācijas sniedzējs ir vienkārši kandidāta labs paziņa nevis bijušais tiešais vadītājs.
4. Uzvedas augstprātīgi, demonstrē pārākumu par intervētāju, norāda uz intervētāja nekompetenci kādas nozares jautājumā, vai arī sāk pastiprināti kritizēt, piemēram, uzņēmuma cenu politiku vai komunikācijas veidu sociālajos tīklos.
5. Par jautājumu, kas nepatīk kolēģos vai bijušajā vadītājā, var runāt stundām ilgi, bet, kad lūdz nosaukt savas vājās puses vai rakstura iezīmes, spēj izdabūt pār lūpām dažus vārdus, vai arī “godīgi” atzīstas, ka viņam nepiemīt neviena slikta īpašība.
Raksts publicēts:
Žurnāla "iFinanses" 2016.gada septembra numurā