Pirmais solis, lai sagatavotos jautājumam par trūkumiem un nepilnībām, ir saprast, kāpēc darba devējs vispār šādu jautājumu uzdod. Pirmkārt, viņi vēlas pārliecināties, vai Jums ir kādas problēmas vai neskaidri jautājumi, kas varētu traucēt veikt labi un atbildīgi savu darbu. Otrkārt, noskaidrot, kāds ir Jūsu pašvērtējums – vai tas ir adekvāts un vai Jūs spējat risināt problēmsituācijas tad, kad tās reāli rodas.
Nenoliedziet savus trūkumus
Pastāv arī divas atbildes, no kurām būtu jāizvairās. Pirmā - “Man nav neviena trūkuma vai vājās puses”, un otrā - “Es esmu perfekcionists/-e”. Šādas atbildes skan vai nu nepatiesi, vai arī augstprātīgi. Neviens cilvēks nav ideāls, katram ir savi plusi un mīnusi. Spēks slēpjas tajā, cik Jūs spējat atklāti par šīm savām spēcīgajām un vājajām pusēm runāt.
Nesāciet uzskaitīt garu trūkumu sarakstu
Nav jāieslīgst garā un plašā paškritikā, uzskaitot visas savas vājās puses un trūkumus, pat ja darba devējs jautājumā lietojis daudzskaitļa formu. Izvēlieties vienu un pastāstiet situāciju, kurā nejutāties pietiekami pārliecināts, jo, piemēram, Jums bija jāuzstājas ar ziņojumu, bet tas sanāca sausi un auditorijai nesaistoši. Jūsu vājā puse ir publiskā runa, taču kā finanšu analītiķis Jūs esat ļoti spēcīgs statistikas atskaišu sagatavošanā.
Ja tas nepieciešams jaunajam darbam, Jūs varat apliecināt, ka esat gatavs mācīties un piestrādāt pie savu runas dotību attīstīšanas. Savukārt, ja tā nav prasība, tad par to nemaz nav jāuztraucas, turklāt Jūs būsiet godīgi atbildējis uz jautājumu un nopelnījis papildus punktus savā vērtējumā.
Izvēlieties trūkumu, kas nav noteicošais darba aprakstā
Būtu nelietderīgi minēt, piemēram, dokumentu pārvaldības nepārzināšanu vai nevēlēšanos strādāt ar papīru lietām, ja Jūs kandidējat uz sekretāres-lietvedes pozīciju, vai arī apgalvot, ka atrašanās kustībā vai mobilitāte nav Jūsu lauciņš, ja esat pieteicies uz tirdzniecības menedžera pozīciju ar klientiem visā reģionā.
Esiet gatavi runāt par savām ambīcijām
Pārdomājiet pirms intervijas savas profesionālās izaugsmes un finansiālās ambīcijas, kā arī esat gatavi runāt par tām. Par Jūsu trūkumu darba intervijā var tikt uzskatīts tas, ka neesat spējīgi nosaukt savus mērķus.
Jebkurā gadījumā paturiet prātā, ka darba devēja mērķis intervijas laikā ir tikai viens – saprast, vai Jūs būsiet pietiekami labs, atbilstošs darbinieks vakantajai pozīcijai. Neviens nemeklē pašu pilnību, taču noteikti meklē cilvēku, ar kuru būtu viegli un patīkami sastrādāties.
Raksts publicēts:
09.03.2016., DELFI - http://www.delfi.lv/vina/attiecibas/karjera/ko-neteikt-darba-intervija-atbildot-uz-jautajumu-par-lielakajiem-trukumiem.d?id=47163553
10.03.2016., APOLLO - http://apollo.tvnet.lv/zinas/tev-ir-trukumi-ko-par-to-teikt-vai-neteikt-darba-intervija/723717