Iespējams par sapņotāju Tevi dēvē citi vai arī Tu pats uzskati sevi par cilvēku, kurš labprāt gremdējas fantāzijās, kā būtu, ja būtu, bet nespēj pieķerties sapņu realizācijai. Lai vai kā, vienus saukt par sapņotājiem, bet citus par darītājiem ir tikpat absurdi kā teikt – Tu esi labs, bet Tu slikts. Neviens cilvēks nevar būt 100% tāds vai citāds. Bez sapņiem, bez vīzijas par nākotni mēs nevaram izlemt, ko darīt, bet bez darīšanas mēs nevaram sasniegt iecerētu. Tas savstarpēji saistīts.
Ja nu tomēr Tev piemīt tendence pasapņot, bet ar darīšanu nevedas, tad zemāk ir pieci ieteikumi, kas varētu likt iekustināt sevī darītāju un beidzot realizēt savas ieceres – aiziet no esošās darba vietas, atrast jaunu darbu; beidzot doties pie vadības parunāt par izaugsmes iespējām uzņēmumā; pabeigt rakstīt projektu, lai sāktu patstāvīgi darboties u.tml.
1.Pieraksti mērķus ar termiņiem
Uzstādi, piemēram, mērķi uzrakstīt jaunu projekta pieteikumu apspriedei kārtējā uzņēmuma sapulcē. Atzīmē plānotājā vai kalendārā datumu līdz kuram jābūt gatavam aprakstam. Neatkāpies no šī datuma ne par vienu dienu.
Lai vēl stingrāk sevi disciplinētu, piesaki sapulces organizatoram, ka Tu gribēsi sapulcē pastāstīt par jaunu ideju darba procesa uzlabošanai savā nodaļā. Tiks dots solījums, no kura būs grūti atkāpties, jo tagad ne tikai Tu pats, bet arī citi gaidīs no Tevis nospraustā mērķa izpildi.
2.Sabalansē savas vēlmes un vajadzības
Apskatīsim vienkāršu piemēru. Tev ir vēlme nopirkt jaunākā izlaiduma mobilo telefonu, kas maksā diezgan padārgi, taču tad Tu varēsi lietot visas iespējamās aplikācijas, fotokameras izšķirtspēja būs ārpus visas kritikas, atmiņas apjoms ļaus vairumā lejupielādēt mīļāko mūziku, filmas, telefona dizainu ieraugot kolēģiem vai paziņām vienkārši no sajūsmas aizrausies elpa. Bet … ir vajadzība tuvāko mēnešu laikā nopelnīt vairāk, papildus bonusus pie pamatalgas, lai varētu atļauties iegādāties šo jauno telefonu.
Ko Tu darīsi, lai realizētu iecerēto? Kāds ir plāns? Izvirzi prioritātes, uz ko Tu koncentrēsies, lai iegūtu vēlamo rezultātu. Ar ko sāksi? Kad? Sāc ar šodienu, tagad, nevilcinies! Atceries, ka laiks ir nauda. Ja Tev jāiegūst šo pēdējo, tad taupi savu laiku un rīkojies.
3.Sapulcini ap sevi darītājus
Sadarbojies ar tiem, kuri ir rīcības cilvēki – padomāja, izlēma, izdarīja. Tev neatliks nekas cits kā viņiem sekot un arī rīkoties tikpat uzstājīgi, ātri un izlēmīgi, citādi zaudēsi partnerību vai klientus.
Tas nav viegli izdarāms, jo katram ir tendence pavadīt laiku kopā ar cilvēkiem, kas ir līdzīgi domājoši – kuriem, piemēram, arī patīk vairāk pasapņot, iztēloties kādas situācijas, pārspriest tās, padiskutēt, apmainīties ar idejām un pie tā arī apstāties.
4. Pārtrauc darīt to, kas nedarbojas
Ja esi sapņojis par kaut ko, sastādījis darbības plānu, mēģinājis to realizēt, bet tas nav devis pozitīvus rezultātus, tad ir pienācis laiks apstāties, pārvērtēt, izdomāt, ko es daru nepareizi un izmēģināt jaunas pieejas.
Nepārtrauc darboties, taču noteikti pamaini darbošanās tempu, veidu, taktiku u.tml. Redzēsi, kā viss ieiet noteiktās sliedēs un mērķis tiek sasniegts, bet citādi.
5.Pieņem to, ka viss prasa laiku un resursus
Pat ļoti reālistiski plānojot mērķa sasniegšanas gala datumu un nepieciešamos laika, naudas un citus resursus, tomēr pieliec klāt vēl 10%. Aiztaupi sev nevajadzīgos stresa momentus, jo pieredze rāda, ja, kas varētu noiet greizi, tas noteikti noies, un, lai to atrisinātu, Tev būs nepieciešams papildus laiks.
Un tomēr nepārstāj sapņot, nenoniecini savu spēju fantazēt un iztēloties, jo bez tā nevar dzimt lieliskas idejas.