Kāpēc nolēmāt kandidēt uz šo amatu?
Pirms darba intervijas vienmēr iegūsti informāciju par organizāciju, kurā izsludināts konkurss uz amatu. Tev ir jāpārzina pamatlietas par uzņēmumu, kas demonstrēs Tavu ieinteresētību reālā līguma parakstīšanā. Apskati uzņēmuma mājaslapu, komunikāciju sociālajos tīklos, klientu atsauksmes un citas detaļas. Lai izvairītos no iespaida, ka kandidē uz konkrēto amatu kandidēšanas pēc, pirms intervijas nodefinē sev, kāpēc šis amats tieši šajā, nevis citā uzņēmumā, kas ir tās vērtības, kas mani uzrunā šajā organizācijā?
Kāpēc aizgājāt no iepriekšējās darbavietas?
Atslēgas jautājums, uz kuru noteikti jābūt sagatavotai pārdomātai atbildei, jo tas, kā noslēdzi darba attiecības iepriekšējā darba vietā, var daudz pastāstīt par Tevi kā darbinieku un cilvēku. Darba devēji un ņēmēji ir dažādi, tāpēc darba attiecības var beigties gan uz pozitīvas nots, apzinoties to, ka jebkuram posmam ir noslēgums, gan ar konfliktiem un ļoti daudziem sarežģījumiem. Lai kā arī būtu noslēgusies Tava karjera iepriekšējā darba vietā, intervijā Tev ir jābūt godīgam un jāizstāsta situācija.
Kur sevi profesionālajā dzīvē redzat pēc pieciem gadiem?
Ne visai vienkāršs, bet bieži uzdots jautājums darba intervijās. Pat, ja neesi plānotāja tips, bet dzīvo vairāk šodienai, pat tad apdomā, kas varētu būt tie mērķi, kurus vēlies sasniegt tuvākajā piecgadē profesionālajā dzīvē. Daži plāna punkti, uz kuriem virzīties arī tad, ja laika gaitā tie mainīsies – ir būtiski, jo tie parāda potenciālajam darba devējam mērķtiecību, kas ir nozīmīga īpašības profesionālajā vidē.
Kādi ir Jūsu hobiji?
Lai arī darba intervijā loģiski, ka vairums jautājumu ir par profesionālo dzīvi, arī jautājums par mīļāko brīvā laika pavadīšanas veidu un interesēm var būt speciālista jautājumu sarakstā, kas palīdzēs vairāk iepazīt arī Tavu personību.
Kāds ir atalgojums, ko vēlaties saņemt potenciālajā jaunajā darbavietā?
Tas mēdz būt mulsinošs jautājums, bet katrā ziņā atbilde “nezinu” nebūs labākā izvēle, jo jautājums sevī ietver ne tikai skaitli, ko nosaukt, bet arī to, kā vērtējat sevi, kā profesionāli, savas darba spējas. Pirms intervijas noteikti jāpārdomā visi aspekti, kas ietekmē saņemtā atalgojuma apjomu, jāpārskata, kāda ir tirgus situācija u.tml. Pārliecināti nosaukta summa un adekvāts tās pamatojums būs īstā atbilde uz šo jautājumu.
Lasiet arī:
7 padomi, kā labi sagatavoties darba intervijai
Atsauksmes svarīgas Jūsu karjerai
CV nosūtīšana potenciālajam darba devējam - kas jāņem vērā?