1. Esi proaktīvs, darbojies, iesaisties
Tas nav nekas jauns, ka Tu sasniegsi tieši tik daudz, cik darba un enerģijas būsi gatavs ieguldīt, reizēm arī upurēt mērķa vārdā. Uzvaru pār sevi visbiežāk svin tie, kas ir kāpuši ārā no savas komforta zonas neskaitāmas reizes, uzdrošinājušies, riskējuši, aicinājuši, piedalījušies paši un veikuši vēl neskaitāmas darbības, kas ļāvušas sasniegt šo cilvēku uzstādītos mērķus.
2. Svini mazās uzvaras un mācies no kļūdām. Vienmēr!
Kļūdas un uzvaras īpaši profesionālajā vidē ir mūsu lielākie skolotāji. Nekad nevajag veiksmi vai neveiksmi nolikt atvilktnē un par tām aizmirst. Sevi nevajag pārlieku slavēt vai noniecināt, bet izanalizēt šīs situācijas gan, jo nekas tā mūs nepilnveido, kā pašu gūtā pieredze. Pēc katra padarīta darba, novadīta semināra vai realizēta projekta ir jāatvēl laiks pašanalīzei.
3. Pieņem savas vājās puses un maksimāli izmanto stiprās
Cilvēki ir ļoti dažādi, un katram mums ir gan savas vājās, gan stiprās puses. Ar tām nevajag cīnīties un par tām pārdzīvot, bet apzināties tās un strādāt tā, lai pēc iespējas vairāk tiktu izmantots cilvēka potenciāls. To ir svarīgi apzināties pašam un par to informēt savus kolēģus vai sadarbības partnerus, lai jūsu kopīgais darbs būtu pēc iespējas produktīvāks.
4. Nesalīdzini sevi ar citiem
Viena no absolūti neproduktīvākajām metodēm izaugsmei ir sevis salīdzināšana ar citiem. Tas ir veids, kā sevi negatīvi ietekmēt, un nelietderīga enerģijas tērēšana. Daudz vērtīgāk Tavai pilnveidei kalpos savas unikalitātes apzināšanās un darbs pie tā, lai ar katru dienu pietuvotos kaut par soli pie arvien jauniem mērķiem.
5. Atceries, ka sliktās dienas arī paies
Ikdienas raibumam ir daudzi salīdzinājumi ar zebras vēderu vai klavieru taustiņiem, un par to nebūt nav melots. Katram no mums ir gadījušās gan tumšās, gan baltās dienas, un tādas būs vēl. Abās no tām vienmēr vajag paturēt prātā divus faktus – pirmkārt, tās paies, un, otrkārt, jebko, kas ar mums notiek, mēs nevaram vispārināt. Tas, ka šodien nav veicies un ir pieļautas vairākas kļūdas, nenozīmē, ka tāda ir visa Tava dzīve vai profesionālā karjera. Galvenais ir darīt un neapstāties pie sasniegtā vai ciestās neveiksmes.
6. Tici sev – atslēga uz ļoti daudzu panākumu durvju atvēršanu
Šis ir ļoti svarīgs punkts ceļā uz panākumiem, jo gan pasaules, gan Latvijas praksē ir neskaitāmi piemēri, kuros cilvēki no neapskaužamiem apstākļiem ar ticību sev ir sasnieguši neiedomājamas virsotnes. Protams, ka ticība sev bez ieguldīta darba panākumu augļus nenesīs, bet noticēšana sev ir labākais veids, kā sasniegt mērķi, lai cik nereāls tas sākotnēji izskatītos.
Lasiet arī:
8 iemaņas veiksmīgam darbiniekam mūsdienās
9 prasmes, ko darba devēji vēlas, lai Tu būtu iemācījies skolā
Kā pārvarēt komunikācijas barjeras veiksmīgai kontaktu veidošanai