1. Izvēlies īsto apģērbu
Galvenais, lai tas atbilst uzņēmuma videi, kurā kandidē uz konkrēto amatu. Ja pieņemtais ģērbšanās stils ir lietišķs kostīmos sievietēm un uzvalkos vīriešiem, tad tā arī vajadzētu gatavoties intervijai. Savukārt, ja jaunajā darba vietā stils ir brīvs, iespējams, tā ir radoša vide, tad atbilstoši tai arī ģērbies uz darba interviju. Pārliecinies par to, lai apģērbs būtu tīrs, izgludināts, krāsās saskaņots.
2. Atceries par detaļām
Pirms dodies uz sarunu ar potenciālo darba devēju, pārliecinies par notīrītām kurpēm, sakārtotiem vai saveidotiem matiem, koptām rokām, atbilstošu kosmētikas lietojumu un mērenu smaržu daudzumu.
3. Labs izskats palīdzēs justies labi
Ja būsi sagatavojies intervijai ārēji, tad tas palīdzēs tev labāk prezentēt savas zināšanas un pārliecinātu viedokli. Citādi, kārtīgi neaizpogāts krekls, izsmērējusies lūpu krāsa, netīrums uz apģērba vai nesakārtota frizūra novērsīs tavu uzmanību no sarunas satura. Ierodoties intervijā tu prezentē visu savu tēlu sākot no tavas ārienes un turpinot ar zināšanu apliecinājumu.
4. Sagatavo visus materiālus
Tas var būt izdrukāts CV, iesūtītā pieteikuma vēstule, uzdevums, kuru uzdots veikt uz interviju vai pirms tās, atsauksmju sniedzēju kontaktus (iepriekš saskaņojot to iesniegšanu), jebkādus ar profesiju un amata portfolio materiālus. Tas atstās iespaidu, ka sarunai esat gatavojies.
5. Veic izpēti
Pirms tikšanās veic izpēti par to, kur uzņēmums atrodas, kā tur iespējams nokļūt. Pārskati uzņēmuma mājaslapu, darbinieku sastāvu, amata pozīcijas, vēlreiz pārskati darba sludinājumu uz kuru kandidē, dažādas nianses, kas demonstrēs tavu ieinteresētību sākt strādāt konkrētajā uzņēmumā.
6. Pārdomā atbildes uz tipiskajiem jautājumiem
Visam sagatavoties nav iespējams un arī uzņēmumu procedūras darbinieku atlases procesā atšķiras, bet ir daži jautājumi, kas darba intervijā tiek uzdotie gandrīz vienmēr. Piemēram, lūdzu, dažos vārdos pastāstiet par sevi. Kādi bija jūsu pienākumi iepriekšējā darba vietā? Kādi ir motivātori jūsu profesionālajā dzīvē? u.tml. Pirms intervijas uz dažiem no šiem jautājumiem var pārdomāt galvenos atslēgvārdus, tas atspoguļos jūsu pārliecību par to, ka zināt ko runājat.
7. Noskaņojies sarunai
Būtiski pirms intervijas noskaņoties labam tās iznākumam, pārskati visu nepieciešamo informāciju, lai intervijai sagatavotos un viestu pārliecību par savu sakāmo, paustu skaidru nostāju un viedoklis. Pārliecinātība ir svarīga veiksmīgas sarunas sastāvdaļa.